Venture capital a M&A

Sme skúsenými právnymi a daňovými poradcami v oblasti M&A, private equity a investíciách rizikového kapitálu do rýchlo rastúcich spoločností (startupov). Na transakciu sa tak pozeráme komplexne, nielen z právneho, ale aj z daňového hľadiska.

V čom radíme?

Sme skúsenými právnymi a daňovými poradcami v oblasti M&A, private equity a investíciách rizikového kapitálu do rýchlo rastúcich spoločností (startupov).

Poskytujeme komplexné právno-daňové transakčné poradenstvo pre investorov a kupujúcich (buy side advisory) ako aj zakladateľov a majiteľov spoločnosti (sell side advisory) pri predajoch a akvizíciách podielov v obchodných spoločnostiach. V rámci pred-transakčnej fázy pre klientov analyzujeme a navrhujeme vhodnú daňovo-právnu štruktúru transakcie. Následne pre klientov na kľúč zabezpečujeme celý transakčný proces, od vykonania právneho a daňového auditu cieľových spoločností (due diligence), prípravy a rokovania transakčnej dokumentácie (term sheet, investičná zmluva, korporátne dokumenty) až po prípravu akcionárskych zmlúv upravujúcich vzťahy medzi akcionármi alebo spoločníkmi po dokončení transakcie.

V rámci nášho transakčného poradenstva sme radili napríklad spoločnosti Dedoles a jej zakladateľovi pri rokovaniach o 10 mil. EUR investícii od skupiny investorov, inovatívnej spoločnosti FUERGY pri 16mil. EUR investícii od investičnej skupiny Pro Partners Holding, poprednej slovenskej značke cyklistického oblečenia Isadore pri 2.1mil. EUR od investičnej platformy Crowdberry alebo skupine investorov pri 1.1mil. EUR investícii do spoločnosti REFRESHER Media . V súťaži Právnická firma roka sme v roku 2022 získali ocenenie veľmi odporúčaná kancelária pre poradenstvo v oblasti fúzií a akvizícií.

Klientom v oblasti M&A, private equity a venture kapitálových transakcií radíme predovšetkým v týchto oblastiach:

  • Poradenstvo v oblasti vytvárania efektívnych transakčných daňových štruktúr;
  • Zdaňovanie predaja obchodných podielov, akcií a iných kapitálových príjmov;
  • Právny a daňový audit cieľových spoločností (due diligence);
  • Transakčné poradenstvo – príprava a zastupovanie v rokovaniach o kompletnej transakčnej dokumentácie (term sheet, investičné zmluvy, korporátna dokumentácia); a
  • Akcionárske zmluvy.

Our courses and training

For those who want to educate themselves

For those who want to educate themselves

CONSULTATIONS

Personal 1:1 consultation with

/

CONTACT

Need help or advice? Reach out to us.

Law & Tax
Tomas Demo
tomas.demo@highgate.sk

Accounting
Peter Šopinec
peter.sopinec@highgate.sk

Crypto
Peter Varga
peter.varga@highgate.sk