Ako ušetriť peniaze za účtovníctvo pri e-shope?

Domov > Články a aktivity > Ako ušetriť peniaze za účtovníctvo pri e-shope?

Konzumná doba a tlak na efektivitu vytvorili dopyt po komfortnejších nákupoch ako je návšteva kamenných prevádzok. Kým v roku 2013 existovalo na Slovensku len približne 4 000 e-shopov, dnes je to vyše 11 000. Slováci minulý rok v e-shopoch minuli 1,13 mld. EUR, čo je oproti roku 2017 nárast o 23%. Odhaduje sa, že do roku 2021 tržby e-shopov prekročia 10 % všetkých maloobchodných tržieb. Aj keď sa na počet obyvateľov radíme medzi „e-shop veľmoci“, Česko je na tom ešte lepšie. Počet e-shopov tam dosahuje 3 krát vyššie úrovne ako na Slovensku.  

Aj my účtovníci sa chceme prispôsobiť dobe, a preto musíme ponúkať produkty a služby tak, aby boli dnešnej generácii a podnikateľom v oblasti e-shopov cenovo dostupné a technicky komfortné. Snažíme sa, aby naše služby neboli iba o manuálnom zaúčtovaní bločkov, ale aj poradenstve s efektívnym nastavením automatizovaného účtovníctva. Každý e-shop má svoje špecifiká a našou úlohou je spolu s klientom nastaviť toky dokumentov tak, aby potreba vstupu človeka bola čo najnižšia.

Už samotný výber e-shopu a platformy na ktorej bude e-shop fungovať je nesmierne dôležitý z pohľadu ceny za účtovníctvo. Nemenej dôležitý je vhodný výber fakturačného systému, ktorý by sa mal dať jednoducho napojiť na účtovný softvér. Práve prepojenie účtovného softvéru s online fakturačným systémom je základ úspechu pri šetrení finančných prostriedkov za účtovníctvo a zároveň šetrení vášho času pri samotnom vystavovaní faktúr a objednávok.

V neposlednom rade netreba zabudnúť ani na správny výber platobných brán. Nie všetky platobné brány poskytujú potrebné výstupy pre účely účtovníctva. Môže sa vám zdať, že práve výber platobnej brány neovplyvní cenu spracovania dokladov. Opak je však pravdou.

Základom úspory pri účtovaní internetových obchodov je samotná automatizácia procesov. Od vygenerovania objednávky, po prijatie a spárovanie úhrady platobnou bránou, cez automatické vystavenie faktúry pre zákazníka až po samotné zaúčtovanie faktúry účtovným softvérom. Takto v skratke vyzerá proces fungovania e-shopu, kde „roboty a počítače“ pracujú za nás. Klient preto neplatí za manuálne účtovanie. To patrí do minulého storočia. Klient platí iba za pridanú hodnotu.

A preto, ak si plánujete otvoriť internetový obchod, alebo len máte pocit, že za váš e-shop platíte účtovníkom veľa, radi vám pomôžeme s vhodným výberom online fakturačného systému a zároveň aj výberom vhodného účtovného softvéru tak, aby sa maximalizovala vaša úspora za účtovníctvo.

Ďalšie články

KONTAKT

Potrebujete pomôcť alebo poradiť?

Law & Tax
Tomáš Demo
tomas.demo@highgate.sk

Accounting
Peter Šopinec
peter.sopinec@highgate.sk

Crypto
Peter Varga
peter.varga@highgate.sk