Zdaňovanie kryptoaktív prináša množstvo otáznikov. Rozhovor pre TouchIT

Domov > Články a aktivity > Zdaňovanie kryptoaktív prináša množstvo otáznikov. Rozhovor pre TouchIT

Advokáti z právnickej kancelárie Highgate Group, ktorí sú súčasťou pracovného tímu Ministerstva financií SR pre prípravu legislatívy, vypracovali legislatívny návrh na zdaňovanie stakingu na Slovensku a posunuli ho na diskusiu.

Staking znamená držanie vrituálnej meny v kryptomenovej peňaženke alebo na niektorých burzách, pričom ich majiteľ za to získa odmenu. Tí, čo tak robia, by teoreticky mali v súčasnosti z tohto zisku zaplatiť daň, a to aj vtedy, ak v skutočnosti nevyhnutne nepríde k navýšeniu majetku daňovníka. Ak tak neurobia, môžu na základe dier v zákone na to o pár rokov doplatiť pri daňových kontrolách.

Cieľom návrhu advokátov z právnickej kancelárie Highgate Group je, aby sa príjem zo stakingu zdaňoval až v momente, keď bude zisk zo stakingu reálny. Ak by Slovensko staking právne upravilo, bolo by jednou z prvých krajín na svete a možno vzorom pre ostatné štáty. Zároveň sa tým zabráni zbytočným žalobám a súdnym sporom, ktoré by mohli v budúcnosti vzniknúť kvôli dnes nejednoznačnej úprave.  

Celý článok tu : https://touchit.sk/nova-legislativa-ohladne-kryptomien-pravnici-z-pracovneho-timu-ministerstva-financii-vypracovali-navrh-ako-zdanovat-staking/426541

Ak vás táto téma zaujíma, neváhajte nás kontaktovať.

Ďalšie články

KONTAKT

Potrebujete pomôcť alebo poradiť?

Law & Tax
Tomáš Demo
tomas.demo@highgate.sk

Accounting
Peter Šopinec
peter.sopinec@highgate.sk

Crypto
Peter Varga
peter.varga@highgate.sk