Článok pre Hospodárske noviny s praktickým porovnaním štátnych príspevkov pre podnikateľov

Domov > Článok pre Hospodárske noviny s praktickým porovnaním štátnych príspevkov pre podnikateľov

Množstvo malých a stredných podnikateľov bolo pomerne dramaticky zasiahnutých ekonomickými dopadmi koronavírusu. Niektorí z podnikateľov museli úplne zavrieť svoje prevádzky, iným sa v dôsledku nariadenej karantény rapídne prepadli tržby. V snahe zmierniť ekonomické dopady pandémie vláda prijala viacero opatrení na udržanie zamestnanosti a finančnú kompenzáciu zasiahnutých podnikateľov.

Vzhľadom na množstvo dostupných variant opatrení a skutočnosť, že nárok na získanie niektorých z prijatých opatrení sa napríklad vylučuje s čerpaním PN, dovolenky alebo ošetrovného na strane zamestnancov, pre množstvo podnikateľov nie je jednoduché sa v jednotlivých opatreniach a podmienkach na ich získanie zorientovať. Ako zrozumiteľný návod na orientáciu v spleti opatrení poskytol Peter Varga v článku pre Hospodárske noviny prehľad niekoľkých modelových prípadov ukazujúcich, ktorá kombinácia jednotlivých opatrení je pre podnikateľov a zamestnávateľov v konkrétnych prípadoch najvýhodnejšia.

Online verzia článku je dostupná tu https://hnonline.sk/prakticke-hn/2135859-padate-ku-dnu-ale-neviete-ktory-z-prispevkov-statu-si-vybrat-tu-je-prehlad

Ďalšie články

KONTAKT

Potrebujete pomôcť alebo poradiť?

Law & Tax
Tomáš Demo
tomas.demo@highgate.sk

Accounting
Peter Šopinec
peter.sopinec@highgate.sk

Crypto
Peter Varga
peter.varga@highgate.sk