Peter Varga o zdaňovaní ESOPu na Flagship Event pre SLOVCA 2023

Domov > Články a aktivity > Peter Varga o zdaňovaní ESOPu na Flagship Event pre SLOVCA 2023

Téma ESOPov je dlhodobo témou Highgate Group. Z daňového, právneho ako aj praktického/komerčného hľadiska. Zakladatelia Highgate Group, Tomáš Demo a Peter Varga, ktorí sú sami podnikatelia a priamo tak nastavujú pre klientov Highgate Group rôzne ESOP schémy aj z praktického hľadiska. Peter Varga tak nedávno vystupoval v paneli s Jaroslavom Bukovinom z VAIA a Tomášom Búrym z Allen & Overy k téme ESOP na podujatí Flagship event, ktorý organizovala Venture Capital asociácia SLOVCA.

Práve téme ESOPov sa Highgate Group venuje veľmi intenzívne. Známy je status Petra Vargu na LinkedIn (nájdete ho tu), ktorý podnietil k ďalším diskusiám a dokonca pravdepodobne aj k zákonnej úprave účinnej od 2024. Tá síce nereflektuje všetky technické problémy danej novely, ale aspoň adresuje ten základný rozkol medzi ambíciou ESOP novely a schopnosťou jej jazykového vyjadrenia priniesť všeobecnú zhodu o jej obsahu.

Konferencie o ESOPe

Highgate Group zorganizoval už tri konferencie o ESOPe. Prvá ešte v roku 2019, kedy táto téma postupne zapĺňala spoločenský priestor.  Okrem prednášok od Petra Vargu a Tomáša Dema sa jej aktívne zúčastnili aj stálice slovenského venture capitálového sveta a síce Juraj Vaculík, Jaroslav Ľupták a Viktor Mikulášek.

V roku 2022 sme organizovali obrovskú konferenciu pre IT a digitálne spoločnosti, kde jednou z tém bol aj ESOP a prednáška Petra Vargu a Tomáša Dema na túto tému.

Vzhľadom na dramaticky rozvíjajúcu sa prax týmto smerom však téma ESOP požadovala prezentačne komplexnejší obraz, a tak sme sa rozhodli iba k tejto téme zorganizovať v roku 2023 samostatnú konferenciu. Vypredaný HubHub (cca 100 ľudí) bol jasným dôkazom, že táto téma je témou nielen startupov, ale kritickej časti slovenských spoločností.

Ak vás táto téma zaujíma, neváhajte nás kontaktovať.

Ďalšie články

KONTAKT

Potrebujete pomôcť alebo poradiť?

Law & Tax
Tomáš Demo
tomas.demo@highgate.sk

Accounting
Peter Šopinec
peter.sopinec@highgate.sk

Crypto
Peter Varga
peter.varga@highgate.sk