Prečo nechať vedenie účtovníctva na externú spoločnosť?

Domov > Články a aktivity > Prečo nechať vedenie účtovníctva na externú spoločnosť?

Pri vedení spoločnosti musíte dennodenne riešiť záležitosti najrôznejšieho typu. Nezáleží pritom na tom, v akom segmente podnikáte – v každom musíte zastrešovať najrôznejšie činnosti od bezchybného dodania produktu alebo služby koncovému zákazníkovi cez výber spoľahlivých zamestnancov až po správne nastavenie marketingovej stratégie. Nechajte vedenie účtovníctva na profesionálov! Externá spoločnosť vaše účtovníctvo zvládne rýchlejšie, ale najmä precíznejšie. Vy sa tak nebudete musieť zaoberať ešte aj týmto odvetvím a plne sa môžete sústrediť na rozvoj vašej spoločnosti.

Aké výhody externé vedenie účtovníctva prináša?

  • Ušetríte peniaze

Externej spoločnosti platíte každý mesiac paušálnu sumu, ktorá zahŕňa komplexné spracovanie účtovníctva. Ušetríte však náklady nielen na mzdy interného zamestnanca, ale aj na pracovné miesto, počítač či nevyhnutné školenia.

  • Zaručíte odbornosť

Neviete, ako správne zaúčtovať tovar kúpený z Číny, ktorý ste následne predali do USA? Namiesto zdĺhavého hľadania informácií na internete to externá spoločnosť jednoducho vyrieši za vás.

  • Zabezpečíte požadovanú kvalita

V prípade externej spoločnosti sa pred samotným odoslaním účtovnej závierky či daňového priznania na tieto dokumenty pozrie tím špecialistov. Dochádza tak k menšiemu množstvu chýb než pri internom vedení účtovníctva.

  • Prenesiete zodpovednosť

Pri vedení účtovníctva externou spoločnosťou znáša zodpovednosť za škodu daná spoločnosť. Ak si spracúvate účtovníctvo interne, táto zodpovednosť je na vás.

  • O svoje dokumenty sa nemusíte báť

Externá firma zabezpečí, aby nedošlo k úniku vašich údajov či strate alebo kopírovaniu vašich dokumentov.

  • Dostanete špeciálne služby

Mnoho firiem poskytuje komplexné služby. Na vaše otázky tak nájde najlepšie riešenie tím zložený z účtovníka, právnika a daňového poradcu.

7 dôvodov, prečo si vybrať na vedenie účtovníctva práve spoločnosť Highgate Group

1. Právo, dane a účtovníctvo máme pod jednou strechou


Poskytujeme právne, daňové a účtovné služby. Je to tak lacnejšie, efektívnejšie a aj kvalitnejšie! Ak ste malá alebo stredne veľká spoločnosť, práve vy najviac oceníte nielen cenový, ale aj kvalitatívny komfort, ktorý toto spojenie prináša. Prečo? S narastajúcou rozmanitosťou daňových a účtovných zákonov je totiž potrebné čoraz častejšie konzultovať akékoľvek operácie s dvoma, prípadne až troma poradcami. To je väčšinou právnik, daňový poradca a účtovník. Je potrebné, aby sa každý z nich pozrel na vec z jeho pohľadu. Ak si tieto tri oblasti musíte zabezpečiť jednotlivo, pripraviť sa budete musieť na vyššiu cenu za poradenské služby či môže nastať problém v podobe zbytočného zdanenia alebo nedostatočnej právnej ochrany.

2. Pre oblasť daní a účtovníctva sme zanietení


Dane a účtovníctvo nás naozaj bavia. Aj preto píšeme množstvo článkov a blogov na témy, ktoré sa nám zdajú zaujímavé a ušetria vám finančné prostriedky. Ak máte e-shop, inšpirujte sa, Ako ušetriť peniaze za účtovníctvo pri e-shope. Spolupracujeme tiež so známymi slovenskými denníkmi e ekonomickými médiami, ktorým radi poskytneme odborný pohľad na problémy spojené s daňami a účtovníctvom či vysvetlíme novinky z tejto oblasti. Zúčastňujeme sa tiež rôznych podujatí a organizujeme aj vlastné konferencie napríklad v bratislavskom HubHube.

3. Máme tím odborníkov s tými najlepšími skúsenosťami


Náš tím tvoria účtovníci s rozsiahlou praxou z malých, ale aj veľkých poradenských a účtovných spoločností. Zakladatelia našej spoločnosti Peter Varga a Tomáš Demo sa môžu pýšiť skúsenosťami nadobudnutými z najväčších obchodných transakcií na Slovensku! V spolupráci so zbytkom tímu je tak spoločnosť Highgate Group zárukou, že na akýkoľvek právny, daňový, ale aj účtovný problém sa pozrieme v celej jeho komplexnosti.

4. Pomôžeme vám, aj keď ste jednoosobová eseročka


Radi medzi našimi klientami privítame nielen rýchlo rastúce a stredne veľké spoločnosti, ale aj malé jednoosobové eseročky s jednou vystavenou faktúrou mesačne. Keďže sa zameriavame na to, aby bola naša práca vždy efektívna, aj pri malej spoločnosti vieme zabezpečiť cenovo zaujímavé a zároveň kvalitné vedenie účtovníctva. Výhodou je tiež už spomínaný fakt, že môžete postupne využiť všetky služby pod jednou strechou (napríklad vrátane daňovej optimalizácie), ktoré budete pri rozvoji svojho podnikania potrebovať. Ak ste jednoosobová eseročka, určite vás zaujíma, či sa oplatí platiť si sociálne odvody kvôli dôchodku, poisteniu v nezamestnanosti či materskej a v akej výške. Radi vám preto poradíme, ako nastaviť procesy tak, aby to bolo pre váš čo najvýhodnejšie. Prečítať si zatiaľ môžete náš zhrňujúci článok o benefitoch a nevýhodách platenia sociálnych odvodov.

5. Venujeme sa daňovej a odvodovej optimalizácii do detailov


Zameriavame sa na to, ako efektívne znížiť daňové a odvodové zaťaženie našich klientov. Daňovo optimalizovať sa dajú nielen veľké nadnárodné spoločnosti, ale aj jednoosobové eseročky. Keďže sme zároveň aj právnickou spoločnosťou, pri poradenstve v oblasti daňovej optimalizácie vždy dbáme na to, aby navrhnuté riešenia boli právne obhájiteľné. Máme tiež rozsiahle skúsenosti so škálovaním podnikania do zahraničia, ako aj s legálnym využívaním zahraničných firiem vrátane tých offshorových.

6. Poradíme vám aj v technickej oblasti


Spracovanie účtovníctva nie je iba nahadzovanie dokladov a my to vieme. Častokrát preto hľadáme riešenia technických požiadaviek klientov. Odporučíme vám vhodné aplikácie na vystavovanie faktúr za vaše tovary či služby tak, aby tieto faktúry mohli byť automaticky importované do účtovného programu. Zabezpečujeme tiež automatické importy platobných brán (napríklad cez GoPay, PayPal, Adyen, Klarna, Revolut alebo Dotpay). Poradíme vám napríklad s tým, ako by mal e-shop správne vystavovať faktúru pri dobierke. Naše bohaté skúsenosti s doručovateľskými spoločnosťami sú pre vás zárukou nastavenia procesov pri objednávkach doručovaných kuriérskymi spoločnosťami v súlade so zákonom.

7. Zameriavame sa na automatizáciu


Keďže sme zástancami pokroku, snažíme sa maximálne držať krok s dobou a technologickými novinkami, ktoré uľahčujú život nielen podnikateľom, ale aj účtovníkom a znižujú tak celkové náklady na účtovníctvo. Pri niektorých našich klientoch sme sa vďaka automatizácii vedeli dostať už na úroveň 10 – 20 centov za účtovnú položku, pričom priemerná trhová cena účtovníka je 1 euro.

Pomôžeme vám aj so samotnou evidenciou nákladových faktúr. Výberom vhodného fakturačného systému a správneho prepojenia s účtovným programom zabezpečíte, že online reporty a výstupy budete mať priamo z účtovníctva. Radi vám pomôžeme a pozrieme sa na to, či takýto priestor na automatizáciu je možný aj pre vašu spoločnosť.

Ďalšie články

KONTAKT

Potrebujete pomôcť alebo poradiť?

Law & Tax
Tomáš Demo
tomas.demo@highgate.sk

Accounting
Peter Šopinec
peter.sopinec@highgate.sk

Crypto
Peter Varga
peter.varga@highgate.sk