Peter Varga

Domov > Kontakty > Peter Varga

Peter Varga je partnerom a advokátom v advokátskej kancelárii Highgate Law & Tax a CEO daňovo-účtovnej spoločnosti Highgate Accounting.

Peter je unikátnym a ojedinelým poradcom na slovenskom poradenskom trhu. Okrem toho, že ako advokát a daňový/právny poradca efektívne prepája právo, dane a odvody v ucelenom formulovanom podnikateľskom poradenstve, je zároveň aj podnikateľom.

Vo veľmi mladom veku sa mu podarilo založiť a efektívne vybudovať dnes už v slovenskom poradenskom svete silné a známe značky. Patrí medzi ne advokátska kancelária Highgate Law & Tax a daňovo-účtovná spoločnosť Highgate Accounting, ktoré sa spojili a vytvorili Highgate Group. Je tiež zakladateľom prvého a jediného slovenského portálu zaoberajúceho sa reguláciou a zdaňovaním krypta Crypto Tax & Law. Práve subjektívne praktické skúsenosti z podnikania významne zvyšujú kvalitu a komplexnosť poskytovaných poradenských služieb.

Peter sa venuje predovšetkým daňovému a finančnému právu. Poskytuje komplexné služby v oblasti daňového a regulačne efektívneho nastavenia podnikania pre malé a stredne veľké firmy, vrátane ich zastupovania pred daňovými úradmi, NBS a súdmi.

Peter sa týmto témam venuje už viac ako 10 rokov. Radí nielen „jednoosobovým sročkám“, ale hlavne inovatívnym a rýchlo rastúcim slovenským spoločnostiam, ktoré vyžadujú dynamickejší a praktickejší prístup. Poskytuje poradenstvo aj investorom a veľkým korporáciám v jednoduchých aj zložitých právnych a daňových otázkach. Peter tiež píše články, prednáša na konferenciách a je členom pracovnej skupiny Ministerstva financií SR na zlepšenie kapitálového trhu na Slovensku.

Pôsobenie

Po ukončení štúdia práva Peter pracoval niekoľko rokov v poprednej medzinárodnej advokátskej kancelárii Dentons ako advokátsky koncipient a neskôr ako advokát. Istý čas z toho pracoval v jej varšavskej pobočke, kde sa venoval medzinárodnému daňovému právu a štruktúrovaniu.

Práve pôsobenie v jednej z najlepších advokátskych kancelárií na svete mu umožnilo nahliadnuť do najväčších transakcií na Slovensku, načerpať rozsiahle vedomosti a know-how a pracovať s najlepšími advokátmi na významných finančných a daňových transakciách. Z Dentons Peter odišiel v roku 2016 a pokračoval v budovaní CARPATHIAN (dnes Highgate Accounting). V roku 2018 spolu s Tomášom Demom založili advokátsku kanceláriu Highgate Law & Tax, ktorá sa špecializuje na korporátne, finančné a daňové právo.

V roku 2023 sa spoločnosť Highgate Law & Tax stala víťazom v súťaži Právnická firma roka v kategórii daňové právo. V rokoch 2020, 2021, ako aj 2022 bola Highgate Law & Tax v tejto súťaži, jedinej svojho druhu na Slovensku, ocenená ako veľmi odporúčaná kancelária.

Vzdelanie

  • Ekonomická univerzita v Bratislave, Národohospodárska fakulta, Ing. (2014)
  • Univerzita Komenského v Bratislave, Právnická fakulta, JUDr. (2012)
  • Univerzita Komenského v Bratislave, Právnická fakulta, Mgr. (2011)
  • Londýnska škola ekonómie a politických vied (LSE), študijný pobyt (2011)
  • Univerzita v Regensburgu, Právnická fakulta, študijný pobyt (2011)

Služby

V médiách

Články a aktivity

NÁŠ TÍM

Spoznajte ďalších členov nášho tímu